MİNECRAFT EDUCATİON EDİTİON

MİNECRAFT EDUCATİON EDİTİON KURULUMU

Bu yazımda milyonlarca kişinin indirip çeşitli platformlarda oynadığı Minecraft oyunun education edition versiyonunu nasıl bilgisayarınıza kuracağınızdan bahsedeceğim. İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen Minecraft oyunu, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanmaya devam etmiş ve ardından 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınmış bir oyundur. Küpler ile çeşitli tasarımlar yaparak yeni dünyalar oluşturabildiğiniz oyun Microsoft’un gölgesinde son derece popüler oldu. Son yıllarda eğitim alanında da adından sıkça söz ettiren oyun bugünlerde education edition sürümünün ücretsiz olarak indirilebilmesi ile yine gündemde kalmayı başardı.

Okulların uzaktan eğitime devam ettiği şu günlerde Minecraft: eğitim sürümü’nün “Çok Katılımcı Modu” ve “Öğretim Tasarımı Araçlarını” kullanan 100’den fazla örnek ders planı ve proje fikirleri ile, öğrencilerinizin evlerinden eğlenceli ve etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlayabilmek üzere bir eğitim kiti sundu Minecraft education edition sürümü 20 Haziran 2020 tarihine kadar Microsoft okul hesabı sahipleri için ücretsiz olarak indirilebilecek. Bunun için ilk yapmanız gereken bir office365 okul hesabı sahibi olmanız

Geçtiğimiz haftalarda “Daha İyi Bir Dünya Tasarla” temalı 2020 Minecraft Eğitim Challenge’ı duyuran Minecraft öğrencileri güvenli ve etkileşimle beslenen bir dijital ortamda gerçek dünyamızdaki sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik gibi sorunlara birlikte yenilikçi çözümler sunmaya davet ediyor. Bu kapsamda 26 Mayıs tarihinde sonlanacak olan bir etkinlik planlayan Microsoft firması öğrencilerin kendi başlarına veya gruplar halinde belirlenen bir soruna çözüm bulmalarını amaçlarken aynı zamanda öğretmenlerin de belirli müfredat konularını oyunlaştırarak öğrencilere kazandırılmasını hedefliyor.

(https://www.microsoft.com/turkey/minecraftedu/?wt.mc_id=AID3010186_QSG_EML_428047)

Minecraft: Eğitim Sürümü kullanmak için, okulunuza ait e-posta uzantılı bir Office 365 Eğitim e-posta hesabı gereklidir. Tüm okullara ücretsiz sunulan Office365 Eğitim e-posta hesabınız varsa, Minecraft: Eğitim Sürümü’nü Windows, Mac veya iPad cihazlarınıza aka.ms/download adresinden indirilebilirsiniz. Okulların uzaktan eğitime devam edebilmesi için, Office 365 Eğitim hesabına sahip olan tüm okullara Minecraft: Eğitim Sürümünü 30 Haziran 2020’ye kadar ücretsizdir. Education sürümü ile öğrencileriniz ile derslerinizi oyunlaştırarak daha interaktif hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.